WOLONTARIAT - ZACZYNAMY!

          Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” rozpoczął tegoroczną działalność od spotkania organizacyjnego, które odbyło się 13 września. Tradycyjnie, wszyscy zebrani dyskutowali nad tym, jakie podjąć działania w bieżącym roku szkolnym i zapoznali z dotychczasową działalnością nowych, chętnych do współpracy uczniów klasy 4 i 5 szkoły podstawowej. W harmonogramie akcji szkolnego wolontariatu zaszczytne miejsce zajmuje współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa. Pierwszą akcją w której wzięliśmy udział na zaproszenie tej organizacji była inauguracja „PÓL NADZIEI” przy Urzędzie Miasta w Ostrowie Wielkopolskim. 23 września reprezentanci grup wolontariackich współpracujących z Towarzystwem spotkali się, aby pokazać swoją solidarność i pomoc osobom nieuleczalnym na raka sadząc symbolicznego żonkila, oznaczającego nadzieję i wsparcie dla chorego. Naszą szkołę, pod opieką koordynatorek Wolontariatu oraz pani Dyrektor Ireny Dymarczyk, reprezentowały gimnazjalistki: Daria Matyśkiewicz, Katarzyna Matysiak, Zuzanna Waloszczyk, Julia Kowalczyk oraz Sandra Strzelczak. Gościem szczególnym tego spotkania była pani Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, która w ciepłych słowach podziękowała wolontariuszom hospicjum za ich pracę i oddanie na rzecz chorych, a także zasadziła kilka żonkili razem z młodzieżą. Zapoczątkowana przy Urzędzie Miejskim akcja będzie kontynuowana w różnych szkołach i przedszkolach do 12 października, aby młodzi ludzie poznawali trudy pracy z osobą nieuleczalnie chorą, mogli pytać o codzienną pracę wolontariuszy Hospicjum, a współorganizując różnorodne akcje uczyli się empatii, pomagali zbierać fundusze na działalność hospicyjną i propagowali ideę bezinteresownej pomocy.

      Zapraszamy wszystkich do współpracy przy tegorocznych akcjach szkolnego Wolontariatu.

 Zobacz zdjęcia

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat WOLONTARIAT - ZACZYNAMY!