Jedziemy do Brukseli!

 

 Jedziemy do Brukseli! Tak jednym zdaniem można by podsumować finał IV Turnieju Klubów Europejskich, w którym zwyciężyła 5-osobowa drużyna z gimnazjum w Wysocku Małym. Konkurs został zorganizowany przez Europe Direckt Punkt Informacji Europejskiej w Ostrowie Wielkopolskim i Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad konkursem sprawowała pani Krystyna Łybacka, posłanka do Parlamentu Europejskiego, która ufundowała dla zwycięzców wspaniałą nagrodę - wyjazd do Brukseli. Zespół gimnazjalistek w składzie: Klaudia Helczyk, Karolina Nabzdyk, Marta Płomińska, Agnieszka Urbaniak, Agata Wnuk z wielkim zaangażowaniem przystąpił do przygotowań. Ich projekt - plakat Francji znalazł się w gronie 8 drużyn - finalistów I etapu zmagań konkursowych. II etap odbył się  28 pażdziernika w Zespole Szkół nr 7 w Kaliszu i polegał na przedstawieniu w innowacyjny sposób wybranego państwa Unii Europejskiej i rozwiązaniu testu z wiedzy o UE. Dziewczęta, w konwencji francuskiego talk show przedstawiły wiele ciekawostek o kulturze, języku, zwyczajach i kuchni francuskiej, popisując się talentem aktorskim i wokalnym. Swoim przedstawieniem oczarowały zarówno widzów jak i jury za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. W dalszym etapie konkursu uczennice przystąpiły do testu wiedzy, który składał się z 30 pytań. Kiedy nadszedł czas ogłoszenia wyników emocje sięgnęły zenitu! Liczyła się zarówno punktacja za test jak i występ. Na szczęście w obu przypadkach dziewczęta poradziły sobie znakomicie i zajęły I miejsce w turnieju oraz wymarzoną nagrodę - wycieczkę do Brukseli! Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy do naszej szkoły na V Turniej Klubów Europejskich, w którym będziemy gospodarzami.

 Zobacz zdjęcia

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Jedziemy do Brukseli!