Z inicjatywy Szkoły Podstawowej im. Kard. Karola Wojtyły w Chynowej i we współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
w Przygodzicach, już po raz dziewiętnasty, zorganizowano konkurs ,,UZALEŻNIENIOM STOP”. Tegoroczna edycja konkursu dedykowana była uczniom klas VII i VIII szkół podstawowych z naszej gminy. Konkurs miał na celu przedstawienie młodzieży problemów związanym z nieodpowiednim używaniem Internetu. W autorskim opowiadaniu twórczym uczniowie mieli ukazać problem z zakresu profilaktyki i uzależnienia od Internetu. Do zadania przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy. Po szkolnych eliminacjach, drogą online do organizatora, każda placówka przysłała dwie prace. Komisja powołana przez GKRPA w Przygodzicach wyłoniła laureatów konkursu i przyznała wyróżnienia.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica naszej szkoły, siódmoklasistka – Amelia Banasiak. Jej opowiadanie najbardziej spodobało się komisji konkursowej. Konkurs podsumowano online na platformie Teams. Laureatka konkursu Amelia Banasik odczytała wszystkim swoje opowiadanie. Nagrodę za udział otrzymała także uczennica klasy ósmej – Nela Bogdajewicz.