19 lutego 2022 roku przypada 50. rocznica nadania naszej szkole imienia wybitnego uczonego Mikołaja Kopernika. Złote gody bywają tylko raz, toteż uroczystości miały mieć wyjątkowy i niepowtarzalny charakter, tym bardziej, że postanowiliśmy je połączyć ze 150 rocznicą powstania szkoły. Niestety w tym roku ze względu na trwającą pandemię w Dniu Święta Patrona Szkoły nie odbędzie Jubileuszowa Uroczysta Akademia z udziałem zaproszonych gości, rodziców i absolwentów. Zadbamy jednak o kultywowanie kopernikowskiej tradycji. Uczniowie spędzą ten dzień wspólnie z nauczycielami, prezentując swoje umiejętności, wzbogacając wiedzę o patronie. Tradycyjnie, jak każdego roku najlepsi uczniowie otrzymają wyróżnienia oraz listy gratulacyjne, które przekażą swoim rodzicom. Dzień 19 lutego w tym roku będzie początkiem Jubileuszowych Obchodów, które zamierzamy podsumować wspólnie z zaproszonymi przedstawicielami władz, rodzicami, przyjaciółmi szkoły i absolwentami na początku czerwca. Do tego czasu w szkole odbędzie się wiele różnych działań, o których będziemy na bieżąco informować, licząc na aktywność i zaangażowanie absolwentów.