Na smutki i problemy mają zawsze dobrą radę - to nasze kochane Babcie i Dziadkowie. 21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy. W naszej szkole 23 stycznia zorganizowana została uroczystość, na którą bardzo licznie przybyli Babcie i Dziadkowie przedszkolaków oraz uczniów z klas I- III. Dzieci przygotowały dla nich bogaty program artystyczny. Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta? Na smutki i problemy mają zawsze dobrą radę. Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów święta Babci i Dziadka. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości.
     Licznie przybywający do naszej placówki goście zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Irena Dymarczyk, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Życzyła wszystkim Babciom oraz Dziadkom samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Jako pierwsze prezentowały wierszyki , piosenki i tańce dzieci z oddziałów przedszkolnych. Następnie wystąpiły dzieci z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej oraz gościnnie uczennice Zuzanna Nowak i Oliwia Jendrasik. Była to wspaniała podróż w czasie, gdzie królowały w mediach niezapomniane polskie piosenki ,,Umówiłem się z nią na dziewiątą”, ,,Brunetki, blondynki”, ,,Złote obrączki”, ,,Być kobietą po czterdziestce”, ,,Pierwszy siwy włos”, czy ,,Wesołe jest życie staruszka”. Miłe było to, że do dzieci dołączyła publiczność śpiewając i klaszcząc. Szanowni goście obejrzeli także wspaniałe tańce w wykonaniu swoich wnucząt. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Zaproszeni goście na koniec otrzymali medale zrobione przez dzieci. Wszyscy zostali poczęstowani kawą, herbatą i wypiekami przygotowanymi przez rodziców uczniów. Spotkanie przygotowały nauczycielki oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.