Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, świadomy znaczenia Konstytucji 3 Maja jako ważnego elementu pamięci zbiorowej, oddając hołd wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wiekopomnego aktu - myślicielom politycznym, posłom na Sejm Czteroletni, przedstawicielom ówczesnego obozu patriotycznego oraz pokoleniom Polaków, których niezłomna walka pozwoliła na przetrwanie lat niewoli i odzyskanie niepodległości, zachęca do refleksji nad dziedzictwem Konstytucji 3 Maja współcześnie i ustanawia rok 2021 Rokiem Konstytucji
3 Maja - głosi przyjęta przez Sejm uchwała.

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Będziemy je obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno.

1 maja: Święto Pracy

2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

W tym roku szkolnym, w związku z prowadzeniem nauczania zdalnego, w naszej szkole nie odbędzie uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Nie znaczy to, że o tym ważnym dla wszystkich Polaków święcie można zapomnieć. Pamiętajmy o wywieszeniu biało-czerwonych flag.

Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z filmami przygotowanymi przez Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Dzięki nim dowiemy się wielu ciekawych informacji o naszej konstytucji oraz przeniesiemy się w czasy polskiego oświecenia.

Klasy I–III

Klasy IV–VIII