Z okazji Święta Patrona Szkoły został ogłoszony konkurs na prezentację multimedialną poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. Celem prezentacji, było przedstawienie naszego patrona nie tylko jako genialnego astronoma, który ogłosił rewolucyjną teorię heliocentryczną.

Mikołaj Kopernik żył w epoce Renesansu, która charakteryzowała się, że ludzie posiadali szeroką wiedzę z różnych dziedzin życia i interesowali się też bardzo wieloma rzeczami. Nasz patron był też takim człowiekiem Renesansu. Oprócz astronomii interesował się też medycyną, prawem, matematyką czy ekonomią. Rysował mapy i przygotował obronę miasta Olsztyn przed Krzyżakami. To tylko parę jego talentów, które wasz koleżanki i koledzy przedstawili i rozwinęli w bardzo ciekawych prezentacjach.

Na konkurs przysłano wiele prac z klasy VI a, VII i VIII. Było one bardzo ciekawe, rzeczowe i pouczające. Dlatego trudno było wybrać z tak wielu propozycji. Komisja oceniająca w składzie: p. Izabela Krysik, p. Lidia Szewczyk, p. Piotr Szkudlarek miała dużo pracy z wybraniem laureatów.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco.

• I miejsce – Amelia Banasiak klasa VI a
  • II miejsce – Klaudia Chudy klasa VIII
  • III miejsce – Joanna Piasecka klasa VII

Ponadto przyznano dwa specjalne wyróżnienia dla prac Solmji Shovarskiej z klasy VI a i Patryka Hybiaka z klasy VII za szczególny wkład w pracę.

Nagrodzonym gratulujemy, a wam drodzy uczniowie życzymy miłego oglądania.