Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

Zaśpiewajmy Maleńkiemu

Poznajcie tych, którzy najpiękniej śpiewali kolędy!

Czas Bożego Narodzenia, to szczególny okres, gdy wpatrzeni w Świętą Rodzinę, otuleni blaskiem świątecznej choinki gromadzimy się przy wigilijnym stole, by śpiewać kolędy małemu Jezusowi. To jedna z najmilszych świątecznych tradycji, kultywowana już od czasów średniowiecza. Niektóre śpiewane kolędy mają po kilkaset lat. Wykonując te stare pieśni, tak jak robili to nasi rodzice i dziadkowie, mamy poczucie wspólnoty z nimi, a śpiewane kolędy są po prostu ciepłe, melodyjne i piękne.

Szkolny konkurs kolęd i pastorałek, który z uwagi na trwający czas pandemii miał charakter zdalny, cieszył się sporym powodzeniem wśród uczniów, zarówno tych najmłodszych, jak i uczniów najstarszych klas. Nadesłano wiele nagrań, a ich wykonawcy zachwycali pięknym głosem, odświętnym strojem i świąteczną oprawą swojego występu.

Jury, składające się z nauczycieli, Pani E. Cieluch (organizatora konkursu), Pań B. Górskiej, I. Grobelnej, E. Madajki, M. Mądrej i D. Kołodziej Gałki miało niemały problem, by wyłonić grono tych, którzy ze śpiewem poradzili sobie najlepiej . Brano pod uwagę, przede wszystkim dobór repertuaru i możliwości wykonawcy, interpretacja kolędy lub pastorałki, wyczucie rytmu, dykcję i ogólny wyraz artystyczny.

Wyłoniono następujących zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
Zerówka i przedszkole

• I miejsce - Iga Jura grupa zero
  • II miejsce – Patryk Kaleta grupa zero
  • III miejsce – Kinga Patalas grupa zero

Kategoria klas I – III

• I miejsce – Magdalena Płomińska kl. I
  • - Oliver Bona kl. III
  • II miejsce – Monika Rola kl.II
  • Julia Parysek kl. III
  • III miejsce – Aleksandra Płomińska kl. III, Hubert Nicpoń kl.III
  • Kategoria klas IV –VIII
  • I miejsce – Aleksandra Klimek kl. VIII
  • II miejsce – Weronika Strączkowska kl. VIII
  • Eryk Wróbel kl. VIa
  • III miejsce – Tomasz Patalas kl. VIII
  • Amelia Banasiak kl. VIa

Gratulujemy zwycięzcom zdobytych wyróżnień, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody zostaną wręczone wszystkim uczestnikom po feriach, gdy powrócimy już do szkoły.

Warto posłuchać laureatów: