1 stycznia przypada światowy Dzień walki z AIDS .Chociaż pandemia covid- 19 zaprząta nasze głowy teraz, to choroba zwana „ dżumą XXI wieku” czyli AIDS nadal jest bardzo groźna. Dlatego tak ważna jest wiedza na jej temat. Skąd wzięła się ta choroba, jak można się zarazić, czym się objawia, jak można się leczyć. To tylko nieliczne pytania, na które powinien znać odpowiedzi każdy. Dlatego warto się zawsze edukować.

Z okazji tego dnia na całym świecie odbywają się 1 stycznia „ marsze milczenia” w geście solidarności. W obecnym czasie jest niemożliwe zorganizowanie takiego marszu, dlatego w naszej szkole został ogłoszony konkurs na temat AIDS.

Miał on na celu poszerzenie wiedzy na temat tej nadal groźnej choroby.

Konkurs rozgrywał się na dwóch poziomach:

- klasy 7- 8 przygotowywały prezentację na temat AIDS

- klasy 4- 6 przygotowywały plakat na ten sam temat.

Organizatorem konkursu było szkolne koło PCK. Patronat nad konkursem sprawowali p. Izabela Krysik i p. Marek Pawlicki. Na konkurs nadesłano wiele bardzo ciekawych inspirujących i wyczerpujących temat prac. Ostatecznie komisja oceniająca wybrała i nagrodziła następujące prace:

W kategorii prezentacja

• I miejsce- Weronika Strączkowska kl 8
  • II miejsce- Kinga Kania kl 8
  • III miejsce- Patryk Hybiak kl 7

W kategorii plakat

• I miejsce- Dawid Kierczyński kl 6b
  • II miejsce- Daria Kaleta kl 4
  • III miejsce- Michalina Wróbel

Gratulujemy zwycięzcom.Chociaż wszystkie prace, były ciekawe i pokazały zaangażowanie autorów w ich wykonanie Wasza wiedza jest wielka.

Dziękujemy.

• aids1