Edukacyjna noc w szkole

    O tym, że uczyć się można nie tylko od rana, ale także wieczorem i w nocy bardzo dobrze wiedzą uczniowie Gimnazjum w Wysocku Małym. Dnia 9 czerwca w godz. od 19:00 do 24:00 odbyły się w szkole nietypowe zajęcia, łączące naukę z zabawą. Na wstępie uczennice klasy III gimnazjum, w składzie: Klaudia Helczyk, Karolina Nabzdyk, Marta Płomińska, Agnieszka Urbaniak, Agata Wnuk,  przybliżyły swoim kolegom francuski talk show, którym w IV Turnieju Klubów Europejskich wygrały wyjazd do Brukseli. Dzięki prezentacji można było poznać bliżej francuską kulturę oraz poznać najważniejszych Francuzów, którzy zapisali się na kartach historii. To tej nietypowej lekcji geografii i historii przeniesiono się na karimaty. Tu po okiem instruktora aerobiku,  naszego nauczyciela wychowania fizycznego – pana Arkadiusza Piaseckiego, odbył się trzydziestominutowy trening cardio.  W dalszej części wieczoru przeprowadzono zmagania sportowe w piłkę nożna i siatkówkę. Aktywnie czas spędzić można było także w sali nr 12, w której  do tablicy interaktywnej podłączono Xbox z Kinectem. W tej klasie przebywali miłośnicy gier komputerowych.  Po zapadnięciu zmroku rozpalono ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski. Nie  obyło się bez śpiewów do dźwięków gitary, na której grała Katarzyna Matysiak. W tym czasie można było także pod okiem pani Urszuli Leśnej uczestniczyć w warsztatach kulinarnych w szkolnej kuchni.  W tym roku bezchmurne niebo pozwoliło na obserwacje astrologiczne. W obserwacji nocnego nieba, przy użyciu teleskopu, pomógł nam  pan Piotr Leśny. Tego dnia można było w pełnej krasie zobaczyć Księżyc oraz Jowisza z jego naturalnymi satelitami. Z tej bogatej oferty przygotowanej przez nauczycieli i zaproszonych gości  każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna