1 listopada to data bliska wszystkim Polakom, albowiem w tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Społeczność naszej szkoły każdego roku podczas uroczystej akademii wspomina bohaterów, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość. Nie inaczej miało być i w tym roku. Z niecierpliwością czekaliśmy na wybicie godziny 11.11 w przededniu wielkiego Święta, aby gromkim głosem płynącym prosto z serc, zaśpiewać uroczyście nasz hymn państwowy w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Nikt nie spodziewał się, że te piękne plany pokrzyżuje pandemia koronawirusa, i że w tym roku najważniejsze polskie Święto państwowe przyjdzie obchodzić w sposób kameralny, w zaciszu domowego ogniska. Jednakże inaczej, nie oznacza mniej godnie ! W dobie wszechobecnej cyfryzacji i komunikacji internetowej można swój patriotyzm wyrazić na wiele sposobów. Na przykład tak, jak to uczynili przedszkolacy oraz uczniowie klas I – III naszej szkoły, którzy wzięli udział w patriotycznym konkursie recytatorskim pn. „Tobie Polsko”. Warto dodać, że tym razem uczestnicy samodzielnie dokonywali wyboru i formy interpretacji wierszy. Konkurs , z wiadomych względów, miał formułę zdalną, czyli uczniowie nadsyłali nagrania filmowe swoich prezentacji. Jury miało niemały problem z wyłonieniem laureatów, ponieważ poziom prezentacji był wyrównany a dobór repertuaru trafny, bogaty treściowo i adekwatny do wieku recytatorów. O ostatecznej lokacie poszczególnych uczestników decydowały niuanse. I tak jury przyznało:

w kat. przedszkolaków

• I miejsce - Kinga Patalas gr.0
  • II miejsce - Adam Marczak gr.0
  • III miejsce - Maja Skowrońska gr.0

w kat. klas 1- 3 przyznano miejsca ex aequo

• I miejsce - Natalia Kaczmarek i Aleksandra Wróbel z kl.2
  • II miejsce - Magdalena Płomińska kl.1 i Agata Kużaj kl.2
  • III miejsce - Aleksander Nadachowski kl.1 i Szymon Jędrzejewski kl.2

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone przez p. Dyrektor Irenę Dymarczyk w najbliższym możliwym terminie, po powrocie do szkoły. Małym Patriotom - laureatom konkursu składamy gratulacje i zachęcamy do rozwijania swoich pasji aktorskich. Wszystkich zaś zapraszamy do pogłębiania znajomości pięknej, choć trudnej historii naszej Ojczyzny.
Organizatorem konkursu była p. Bogusława Górska przy współudziale p. Elżbiety Madajki, p. Marzeny Olek, p. Magdaleny Mądrej, p. Darii Kołodziej – Gałki oraz p. Ewy Cieluch