Ekologiczna akcja przedszkolaków

      Przedszkolacy z grupy „0” i z grupy 5 i 4-latków zakończyli akcję „zbieramy makulaturę, chronimy las”. Nasze działania polegały na gromadzeniu w salach przedszkolnych w oznaczonych kartonach wszelkiego rodzaju papieru np. czasopism, gazet, zeszytów itp.

 Zaangażowanie w zbiórkę makulatury było bardzo duże, nie tylko przedszkolaków i ich rodziców, ale także innych uczniów szkoły. Przedszkolacy z grupy 6-latków zebrali 67 kg, a dzieci z młodszej grupy- 5 i 4-latków aż 115 kg papieru. Za otrzymane środki ze zbiórki zakupiono grę edukacyjną dla każdej z grup przedszkolnych.

Działania w akcji służyły poszerzaniu wiedzy i świadomości ekologicznej dzieci, odbywały się w połączeniu z zajęciami edukacyjnymi i pogadankami na temat środowiska, segregacji odpadów i recyklingu.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna