Rajd dla wytrwałych

             Rajd Dla Wytrwałych” jest imprezą cykliczną odbywającą się zawsze na końcu roku szkolnego lub też na początku wakacji. Jest on organizowany przez członków SK OTOP z Gimnazjum w Wysocku Małym dla uczniów tutejszej szkoły, mających dużą wytrzymałość, siłę i potrafiących utrzymać duże tempo jazdy  na rowerze. Tym razem członkowie SK OTOP wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym zorganizowali taki rajd po Dolinie Baryczy. Trasa liczyła 50 km i przebiegała przez: Chynowę, Dębnicę, Odolanów, Tarchały Wielkie, Janków Przygodzki 

do Wysocka Małego. Podczas rajdu miały miejsce dwa przystanki. Na pierwszym w Dębnicy uczniowie obserwowali ptactwo na Stawie Dębnica Dolna (zaobserwowano: trzciniaki, dymówki, bociany białe, mewy, krzyżówki, łyski i łabędzie nieme).Drugi postój odbył się w Parku 600 Lecia w Odolanowie, gdzie  uczestnicy zdobyli informacje na temat Obserwatorium Astronomicznego tam się znajdującego oraz odpoczywali na świeżym powietrzu.
W rajdzie uczestniczyli:
-uczniowie gimnazjum: Mateusz Paszek, Maciej Piskorski, Jerzy Olejnik, Tomasz Matysiak i Jakub Górski.
-absolwenci szkoły: Damian Kardas i Dawid Kurek.
- nauczyciele opiekunowie: Marek Pawlicki i Paweł Wróblewski.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna