Nasze podróże małe i duże. Część II - toruńskie pierniki

         W dniach 11-12 lipca grupa 28 uczniów wraz z opiekunami - członkami Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów szkoły w Wysocku Małym uczestniczyła w wycieczce do Torunia. Wyjazd był jednym z punktów realizacji projektu "Śladami Kopernika", który otrzymał dofinansowanie Wójta Gminy Przygodzice na letni wypoczynek. W pierwszym dniu, pod opieką przewodnika mieliśmy okazję zwiedzić wspaniałą toruńską starówkę, która pamięta czasy, kiedy mieszkał tu Mikołaj Kopernik - patron naszej szkoły. Zwiedziliśmy m.in. kościół św. Jakuba, w którym miał miejsce chrzest sławnego astronoma oraz dom jego urodzin i dzieciństwa. Wieczorny spacer pozwolił nam na podziwianie Torunia w światłach zabytkowych lamp, spróbowania najlepszych lodów w mieście i uczestniczenie w pokazie "tańczących fontann". Drugi dzień pobytu obfitował w doznania naukowe. Zwiedziliśmy interaktywną wystawę Geodium w Centrum Popularyzacji Kosmosu, a następnie uczestniczyliśmy w seansie pt. "Planety Układu Słonecznego" w toruńskim Paletarium. Była to niezwykle ciekawa lekcja astonomii i geografii. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik zaopatrzył się w ręcznie wyrabiane, sławne na całą Polskę toruńskie pierniki.
         Projekt "Śladami Kopernika" okazał się udanym połączeniem wakacyjnego, rekreacyjnego wyjazdu, wzbogacenia wiedzy historyczno - geograficznej oraz zaszcepienia żyłki podróżniczej. Czekamy na kolejne udane przedsięwzięcia Stowarzyszenia!

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna