Narodowe czytanie 2017 w Wysocku Małym

Jak co roku biblioteka oraz szkoła w Wysocku Małym włączyły się w program Narodowego Czytania, którego lekturą w 2017 roku jest Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Akcja Narodowego Czytania trwa od roku 2012 i została zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego lekturą Adama Mickiewicza Pan Tadeusz a kontynuowana przez prezydenta Andrzeja Dudę. W następnych latach były czytane kolejno: Dzieła Aleksandra Fredry, Trylogia Henryka Sienkiewicza, Lalka Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

W szkole w Wysocku Małym Czytanie Wesela odbyło się we wtorek 5 września. Fragmenty Wesela czytali: Dyrektor Szkoły Irena Dymarczyk, Z-ca Dyrektora Dorota Kittler, Przewodnicząca Rady Gminy Janina Wojtasiak,  Przewodnicząca Rady Rodziców Kamila Piskorska oraz nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie: Izabela Krysik, Hieronim Duczmal, Urszula Leśna, Julita Sierakowska, Sandra Strzelczak. Nad całością akcji czuwali: Piotr Szkudlarek i Magdalena Misiek.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna