Festyn "Pożegnanie lata" z udziałem naszych uczniów

 

 „Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc, słoneczka wesołego, snów pięknych co noc” – tymi muzycznymi życzeniami z piosenki Danuty Rinn i Bogdana Czyżewskiego zakończyło się prawie godzinne widowisko taneczno – muzyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły podczas festynu „Żegnamy lato na rok” , który odbył się  w sobotę 9 IX 2017r. na ostrowskich Piaskach – Szczygliczce.

W programie „Z tańcem przez świat” dedykowanym szerokiej publiczności, a szczególnie jej starszej generacji, która podczas festynu obchodziła swoje Senioralia, zaprezentowali się przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej  , oddziałów gimnazjalnych oraz absolwenci naszej szkoły. Akcja tanecznego show obejmowała  muzyczną podróż poprzez wszystkie kontynenty naszego globu, umożliwiającą widzom poznanie ciekawostek, zwyczajów, strojów a przede wszystkim tańców odwiedzanych po drodze krajów. W widowisku wykorzystano  standardy muzyki światowej, takie jak m.in. „Milord”, „New York, New York” czy wiązankę walców  Johana Straussa a także melodie etniczne i ludowe , charakterystyczne dla danego rejonu świata.   W rolę przewodników przez meandry tanecznej podróży przez świat z wielkim talentem i wdziękiem wcielili się : Sandra Strzelczak, Tobiasz Konieczny   i Paweł Nabzdyk.

Piękne melodie, klimatyczne choreografie poszczególnych tańców , feeria barwnych strojów a przede wszystkim mistrzowskie wykonanie uczniów sprawiły, że nasze widowisko zostało przyjęte gromkimi brawami a scena finałowa z udziałem wszystkich wykonawców oklaskiwana była przez długie minuty.

Udział w festynie , do którego zostaliśmy zaproszeni przez Panią Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beatę Klimek  był doskonałą okazją do promocji artystycznych talentów uczniów          i pracowników naszej szkoły na szerokim forum środowiska lokalnego.

    W przedsięwzięcie zaangażowana była większość nauczycieli szkoły, którzy włączyli się w przygotowanie poszczególnych tańców, nad całością czuwała P. Bogusława Górska.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna