Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym informuje, że zgodnie z decyzją Organu Prowadzącego (Komunikat na stronie Gminy Przygodzice) przedszkola i oddziały przedszkolne na terenie gminy Przygodzice pozostają zamknięte. Decyzja dotyczy również oddziałów przedszkolnych w naszej szkole.

W czasie trwającej pandemii, spełnienie wytycznych MEN, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia w zakresie zapewnienia warunków gwarantujących zdrowie i bezpieczeństwo dzieciom oraz pracownikom sprawującym opiekę, uniemożliwia bezpieczną organizację zajęć opiekuńczych od 6 maja. Trwają obecnie prace nad dostosowaniem warunków funkcjonowania oddziałów przedszkolnych do wymogów sanitarnych.

Jednocześnie pragnę podkreślić, że zgodnie z komunikatem MEN z dnia 29.04.2020r. w pierwszej kolejności z opieki przedszkolnej powinny skorzystać dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19.

Proszę Państwa Rodziców, którym praca zawodowa uniemożliwia zapewnienie opieki swoim dzieciom w domu, a co z tym związane zainteresowanych uczestnictwem dzieci w zajęciach opiekuńczych, o przekazanie informacji w terminie do dnia 5 maja na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Irena Dymarczyk