Inauguracja Ogólnopolskiej Akcji „Pola Nadziei” w Ostrowie Wielkopolskim

Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” rozpoczął tegoroczną działalność od udziału w miejskiej inauguracji „Pól Nadziei”, na zaproszenie wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum Św. Józefa” w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość miała miejsce 26 września 2017r. w Bursie Szkolnej im. Stefana Rowińskiego przy ul. Tomczeka. Na spotkanie przybyli również znakomici goście na czele z Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, panią Beatą Klimek. W świetlicy ostrowskiej bursy powitała wszystkich zebranych pani Irena Kasprzak, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych, podkreślając cel zakładania pól nadziei w całej Polsce i rolę współpracy ze szkolnymi kołami wolontariatu. Młodzież przedstawiła wzruszający program, nawiązujący do siły płynącej z idei wolontariatu i nadziei w życiu każdego człowieka. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać również piękne prace plastyczne o tematyce wolontaryjnej. Najważniejszym momentem uroczystości było posadzenie cebulek żonkilowych i utworzenie pierwszej w tej edycji rabaty żonkilowej- symbolu pracy hospicyjnej i pomocy nieuleczalnie chorym. Naszą szkołę reprezentowały wolontariuszki z klasy VI: Paulina Jankowska, Magdalena Banasiak, Agata Tomczak, Laura Zielezińska i Sandra Myja,  pod opieką koordynatorek wolontariatu. 

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat Inauguracja Ogólnopolskiej Akcji „Pola Nadziei” w Ostrowie Wielkopolskim