Dzień Edukacji Narodowej

13 października społeczność szkolna spotkała się na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej potocznie nazywanego Dniem Nauczyciela. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r. Klasa VII przedstawiła z tej okazji humorystyczny program artystyczny, który ukazywał szkolną codzienność z perspektywy szkolnego korytarza.
 Na apelu zaprezentowano wybrany 28 września Samorząd Uczniowski, którego skład w roku szkolnym 2017/2018 przedstawia się następująco:

przewodniczący:           Adam Misiek

zastępca:                     Sandra Strzelczak

skarbnik:                     Weronika Strączkowska

sekretarz:                    Julia Błaszczyk

Przy tej okazji podsumowano dwa konkursy przygotowane przez SU. Pierwszy z nich to Plebiscyt na Najsympatyczniejszego Chłopaka, w którym w kategorii gimnazjum zwyciężył Paweł Nabzdyk, a w szkole podstawowej Jakub Doliński. Obaj chłopcy jako nagrodę otrzymali karnet na 3 dni bez pytania i kartkówek do wykorzystania do końca roku szkolnego. Podsumowany został również konkurs Rozpoznaj Nauczyciela na Zdjęciu z Dzieciństwa, którego laureatami, uzyskując tę samą liczbę punktów zostali: Franciszek Piskorski, Weronika Strączkowska oraz Nikola Kołodziej. Tradycją Dnia Nauczyciela jest również szkolny konkurs na portret nauczyciela, którego laureatami zostali:

w kategorii klas I-III:

I miejsce:        Marzena Zdziubany

II miejsce:       Amelia Młynikowska

II miejsce:       Franciszek Piskorski

w kategorii klas IV-VI

I miejsce:        Paulina Jankowska

II miejsce:       Wiktoria Adamus

II miejsce:       Agata Ligocka

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna