GMINNA GALA WRĘCZENIA STYPENDIUM WÓJTA GMINY PRZYGODZICE

   Już po raz 12 najlepsi uczniowie i sportowcy szkół gminy Przygodzice otrzymali z rąk pana Krzysztofa Rasiaka –Wójta gminy Przygodzice i pani Janiny Wojtasiak – Przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice stypendia za wyniki w nauce i sporcie. Ta  niezwykle podniosła uroczystość  zgromadziła około 250 osób: uczniów, rodziców, radnych , sołtysów, dyrektorów szkól i przedszkoli, przewodniczących rad rodziców oraz nauczycieli z naszej szkoły.

      Wśród 84 nagrodzonych zaszczytne imię stypendysty  roku 2017 przypadło  21 uczniom z naszej szkoły. Nasi szkolni prymusi to: Bartosz Pawłowski,  Zofia Biały,  Maria Kowalczyk, Maciej Urbaniak, Paweł  Płomiński, Jakub Turowski, Laura Zielezińska, Magdalena Banasiak, Wiktoria Adamus, Gabriela Banasiak- uczniowie szkoły podstawowej oraz Zuzanna Waloszczyk, Agnieszka Urbaniak, Marta Płomińska, Agata Wnuk, Klaudia Helczyk, Karolina Nabzdyk, Katarzyna Matysiak, Dominika Stodolna, Julita Sierakowska, Błażej Kwiatkowski, Michał Kaczmarek –uczniowie gimnazjum.

         Uroczystą galę uświetnili uczniowie naszej szkoły przepięknym, pełnym przesłań programem artystycznym. Na ten dzień  sala gimnastyczna zamieniła się w barwny ogród z najpiękniejszymi kwiatami- ,,stypendystami”. Widowisko rozpoczęły najmłodsze dziewczynki klas I-IV ,,tańcem kwiatów” do muzyki Fryderyka Chopina ,,Walc wiosenny”. Konferansjerzy prowadzący uroczystość  Sandra Strzelczak i Paweł Nabzdyk odkryli przed zgromadzoną publicznością ukryte w metaforycznym ogrodzie przesłanki, które pozwalają osiągnąć sukces szkolny, uzmysławiając, że tylko ,,rzetelna praca pod czujnym okiem wspaniałego ogrodnika-nauczyciela, przy właściwym nasłonecznieniu -czyli wsparciu ciepła rodziców” daje szanse na rozwój talentów i osiągnięcie sukcesu.

    By, podkreślić ,że wiele  talentów rozkwita także  na co dzień  w naszej szkole gości zaproszono do kolejnego ogrodu, tym razem roztańczonego, wypełnionego barwnymi dźwiękami muzyki i tańca. Po refleksyjnej recytacji w wykonaniu A. Piaseckiej, M. Kowalczyk i  Z. Rachuty  mogliśmy podziwiać uczniów kl. III szkoły podstawowej  w tańcu meksykańskim, dziewczyny z klasy II gimnazjum w tańcu z Broadweyu i uczniów III klasy gimnazjum w przecudnym walcu wiedeńskim. Dobrane starannie do każdego tańca stroje wpłynęły na walory artystyczne uczniowskich prezentacji.

  Na zakończenie gali absolwentki- stypendystki M. Płomińska, A. Wnuk i A.Urbaniak w imieniu wszystkich prymusów  podziękowały panu Wójtowi i pani Przewodniczącej Radzie Gminy za wyróżnienia, a rodzicom i nauczycielom za pomoc w rozwijaniu pasji i talentów,  dedykując wszystkim  muzyczny upominek- utwór ,,Hallelujah” Coehena. Dopełnienie refleksyjnego  programu artystycznego stanowiła przepiękna  scenografia dostosowana do charakteru widowiska. Wśród kwiatowego ogrodu uczniowie mogli odczytać przesłania , które gwarantują osiągniecie sukcesu, tj. : wytrwałość, ciekawość świata, wiedza, talent, systematyczność, nauka, myślenie, kreatywność.

       Autorką scenariusza i osobą przygotowującą artystyczną prezentację  była pani Bogusława Górska, którą w działaniach  wsparło liczne grono nauczycielskie. Uczniowie udowodnili, że to  co widzowie mogli zobaczyć w czasie widowiska potwierdziło słowa prowadzących  ,,Szkoła w Wysocku Małym, to symboliczny ogród, w którym nauczyciele niczym ogrodnicy pozwalają rozkwitnąć kwiatom- uczniowskim talentom”.

      Wszystkich  artystów nagrodzono owacją, a wyrazy uznania przekazał  Wójt gminy pan Krzysztof Rasiak. 

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna