Ślubowanie pierwszoklasistów

           Jedną z ważnych chwil w życiu każdego dziecka, na którą czeka z wielkim niepokojem, jest rozpoczęcie nauki w szkole. Dzień 24 października 2017r. w naszej szkole to bardzo ważna data dla tegorocznych uczniów klasy pierwszej. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym. Pierwszoklasiści w obecności Dyrektora Szkoły, pani Wicedyrektor, rodziców,  zaproszonych gości oraz starszych kolegów i koleżanek zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

       Najmłodsi  uczniowie, odświętnie ubrani  w biretach na głowach, swój program artystyczny rozpoczęli tanecznym krokiem „Poloneza”. Następnie zostali poddani rundzie pytań, które przygotował dla nich  "duszek naszej szkoły". Dzieci w odpowiedzi na zadane im pytania wykonały  wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, wszyscy świetnie poradzili sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków brawami. Aby przypieczętować nauki pierwszy rok uczniowie musieli jeszcze wypić cytrynowy sok.

Swoją wzorową  postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia...” – mówiła pani Dyrektor Irena Dymarczyk, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych oraz „tajemniczego kuferka”, którym rodzice obdarowali swoje pociechy.

Po uroczystości nasi mali bohaterowie zostali poddani sesji zdjęciowej, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Jestem przekonana, że ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Rodzicom gratuluję tak wspaniałych pociech, a moim Pierwszakom  wielu sukcesów w murach naszej szkoły - 

                           wychowawczyni klasy I - Elżbieta Madajka                  

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna