Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to jedno z donośniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. Pamiętają o tym uczniowie oraz przedszkolacy z naszej szkoły. 28 kwietnia 2023 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika odbył się apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia dokumentu rządowego jakim była Konstytucja 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Po przywitaniu przez dyrektor szkoły, panią Dorotę Kittler, zgromadzonych w sali przedszkolaków, uczniów i nauczycieli głos zabrali przedstawiciele klasy V. Przybliżyli oni koleżankom i kolegom wydarzenia z pierwszych dni maja 1791 roku. Scenariusz zawierał recytację wierszy i śpiew piosenek patriotycznych. Społeczność szkolna odśpiewała utwór ,,Witaj, majowa jutrzenko”. Nad całością apelu rocznicowego opiekę sprawowała wychowawczyni klasy V – pani Lidia Szewczyk.

Spotkanie z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji było także okazją do prezentacji uczniów, którzy w ostatnich tygodniach zdobywali wysokie miejsca w konkursach wiedzy oraz zmaganiach sportowych.

Zobacz fotorelację na naszym profilu Facebook