IV edycja konkursu ekologicznego „Gmina Przygodzice to EKO – okolice”

                                     Jak żyjecie na ekoplanecie.

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A. już po raz czwarty był współorganizatorem konkurs ekologicznego ,,Gmina Przygodzice to Eko-okolice". Patronat nad konkursem objął wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak.

Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z gminy Przygodzice. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników z 10 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, z 7 szkół podstawowych i 6 gimnazjów. Konkurs rozstrzygnięto w czterech grupach wiekowych: gimnazjaliści wykonywali EKO-strój z wykorzystaniem odpadów segregowanych; uczniowie szkół podstawowych: klasy IV - VII - EKO-biżuterię z wykorzystaniem odpadów segregowanych, klasy I - III - EKO-domek z wykorzystaniem odpadów segregowanych; przedszkolaki - prace plastyczne dowolną techniką z wykorzystaniem odpadów segregowanych. Celem konkursu była edukacja i rozpowszechnienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz wyrobienie nawyku segregacji odpadów w miejscu ich tworzenia, czyli w gospodarstwach domowych, a także wzbudzanie zainteresowania problemami ekologicznymi.

Konkurs ogłoszono we wrześniu, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło 23 października br. w Szkole Podstawowej w Jankowie Przygodzkim. Naszą szkołę SP w Wysocku Małym reprezentowali : przedszkole : Natalia Kaczmarek, Aleksandra Nawrocka, Maja Dolińska, Aleksandra Płomińska. SP klasy I-III : Antonii Maciejewski, Lena Dolińska, Franciszek Piskorski, SP klasy IV –VI  Gabriela Banasiak, Weronika Strączkowska , Tomasz Patalas, Gimnazjum: Wiktor Olejnik , Maja Matysiak.

Laureatką w kategorii klas SP IV –VI zajmując pierwsze miejsce została Gabriela Banasiak. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom naszej szkoły gratulujemy i zachęcamy do dalszych udziałów w konkursach i życzymy dalszych sukcesów.

             

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna