“A FAIRY TALE FOR YOU” – Święto Języków Obcych

 

Tegoroczne Dni Języków Obcych obchodzone są w kilku odsłonach. Pierwsza część, która odbyła się 28 listopada to konkursy MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO i MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO. W tym dniu miały miejsce pierwsze etapy obu językowych zmagań, zarówno dla uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum, a dotyczyły ciekawostek kulturowych na temat Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Druga część Święta Języków Obcych to przedstawienie w języku angielskim pt.: „A FAIRY TALE FOR YOU” napisane z myślą o najmłodszych. Scenariusz bajeczki w języku polskim napisała Julita Sierakowska, a tłumaczenia na język angielski i przedstawienia całości podjęli się uczniowie klasy III gimnazjum. Starsi uczniowie chcieli w ten sposób zachęcić najmłodszą część szkolnej społeczności do nauki języka angielskiego i pokazać maluchom, że mówienie w obcym języku może być świetną zabawą. Sądząc po reakcjach dziecięcej widowni, cel został osiągnięty. Uczniowie klasy III również świetnie się bawili, a przedstawienie było dla nich okazją do pokazania swoich umiejętności językowych i aktorskich. Dzięki temu, że widowisko miało charakter interaktywny, aktorzy na bieżąco sprawdzali czy dzieci rozumieją całą fabułę. A o czym była bajka? To historia o pogubionych bohaterach różnych bajek, których z opresji ratuje mądra Wróżka. Dzięki niej Krasnoludki, Podróżnicy, Piraci z Karaibów, Minionki, Czerwony Kapturek i Wilk odnajdują drogę do własnych baśni. Piękne dekoracje wykonała do przedstawienia pani Elżbieta Madajka, a w rolach głównych wystąpili: Julita Sierakowska, Sandra Strzelczak, Marysia Banasiak, Paweł Nabzdyk, Julia Kowalczyk, Jakub Nowak, Dominika Paszek, Zuzanna Kawczyńska, Agata Orzechowska, Kacper Ławniczak, Dominika Stodolna i Adam Misiek. Gratulacje dla zgranej aktorskiej ekipy trzecioklasistów wyraziła pani dyrektor Irena Dymarczyk, która z radością przyjęła zaproszenie na ten występ.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna