MIĘDZYNARODOWO, KOLOROWO I EDUKACYJNIE!

Szkolne Dni Języków Obcych miały swój finał we wtorek 12 grudnia. Tego dnia wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat wielu krajów europejskich. Każda klasa bowiem przygotowała stoisko, na którym w ciekawy sposób przedstawiła kulturę, ciekawostki, tradycyjne stroje, flagi i quizy dotyczące wylosowanego wcześniej państwa. Wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami zaangażowali się w to wydarzenie i aktywnie spędzili ten dzień, ucząc i bawiąc się jednocześnie. Swoją pomoc w organizacji tego dnia zaoferowali także rodzice.

Przydział wylosowanych krajów przedstawiał się następująco:

klasa  I SP  – Polska

klasa IIIa SP – Grecja

klasa IIIb SP - USA

klasa IV SP  – Niemcy

klasa V SP – Australia

klasa VI SP – Francja

klasa VII SP – Włochy

klasa II gim. - Wielka Brytania

klasa III gim. – Hiszpania 

W ciągu dnia wszystkie stoiska odwiedziła również Komisja Konkursowa i wyłoniła zwycięzców we wszystkich grupach wiekowych. W klasa I-III przyznano równorzędne nagrody dla klasy I, IIIa i IIIb. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że poziom prezentacji w tych klasach był równie wysoki. Spośród klas IV-VII nagrody przyznano klasie IV i VII, a w oddziałach gimnazjalnych zwycięstwo należało do klasy III gimnazjum. Wyjątkową nagrodę, Nagrodę Publiczności, wybrali w tym roku najmłodsi z oddziałów przedszkolnych, a laureatem w tej kategorii została klasa VI, która w przepiękny sposób zaprezentowała Francję.

Wszystkie działania w ramach Dni Języków Obcych zostały podsumowanie w czasie apelu, na którym pani dyrektor Irena Dymarczyk wręczyła dyplomy i nagrody wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna