I REGIONALNY JĘZYKOWY FESTIWAL BOŻONARODZENIOWY

W czwartek, 14 grudnia klasa III gimnazjum wzięła udział w warsztatach językowych organizowanych przez nauczycieli i uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, w ramach I Regionalnego Językowego Festiwalu Bożonarodzeniowego. Wydarzenie to objęte było patronatem Starosty Ostrowskiego, Pawła Rajskiego. Wśród uczestników byli uczniowie oddziałów gimnazjalnych ze szkół całego powiatu ostrowskiego. Celem festiwalu było zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki języków obcych poprzez rozwijanie zdolności wokalnych i artystycznych.

W ramach festiwalu przeprowadzone zostały warsztaty językowe (lekcja języka francuskiego, lekcja języka hiszpańskiego, Amazing facts about English – warsztaty z języka angielskiego, Deutsch mit Űberraschungen – warsztaty z języka niemieckiego). Uczniowie mogli również uczestniczyć w  warsztatach ceramicznych prowadzonych przez Agnieszkę Lisiak-Skórkę, rzeźbiarkę i projektantkę, w ramach których wykonali pracę w glinie, która następnie będzie szkliwiona kolorami. Następnym punktem programu festiwalu był konkurs piosenki bożonarodzeniowej z różnych stron świata. Podsumowaniem całego wydarzenia było ogłoszenie wyników konkursu wokalnego oraz konkursu na kartkę świąteczną, do którego swoje prace przygotowały uczennice: Julita Sierakowska, Julia Błaszczyk i Julia Kowalczyk. Kreatywność i zdolności językowe Julii Błaszczyk zostały zauważone przez jury, które przyznało jej wyróżnienie, doceniając niezwykły pomysł na kartkę świąteczną. 

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna