Jasełka Bożonarodzeniowe

 

          Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, 20 grudnia, tuż przed świętami, uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w przedstawieniu Jasełek Bożonarodzeniowych. W tym roku w rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy siódmej i szóstej. Szczególna rola przypadła Panu Piotrowi Szkudlarkowi, nauczycielowi języka polskiego, który w brawurowy sposób odegrał rolę Józefa. Występowi małych aktorów towarzyszył śpiew kolęd wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego Violinki prowadzonego przez Panią Bogusławę Górską.   Wybór scenariusza, przydział ról, scenografia i koordynacja prac związanych z jasełkami, to zadania, których podjęła się Pani Ewa Cieluch.        

         

        Znane z historii przygody Świętej Rodziny i okoliczności towarzyszące narodzeniu Jezusa, zostały opowiedziane w lekki, nieco żartobliwy sposób, co spotkało się z zainteresowaniem uczniów, którzy popisy aktorskie swoich kolegów nagrodzili gromkimi brawami.

Spotkanie zakończyły słowa, skierowane do uczniów przez Panią Dyrektor Irenę Dymarczyk, która życzyła uczniom zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.                                                         

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna