ZIMOWE AKCJE WOLONTARIUSZY

Zima to trudny czas, szczególnie dla bezdomnych zwierzaków. Uczniowie naszej szkoły dobrze o tym wiedzą i pamiętają o psiakach ze Schroniska w Wysocku Wielkim. Do 20 grudnia Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” zbierał koce, ręczniki oraz karmę pod hasłem „Ciepła Zima w Schronisku”, aby w ten sposób chociaż trochę pomóc polepszyć warunki przebywania zwierząt w schronisku i podarować im trochę ciepła.

Drugą, coroczną już akcją był „Opatrunek na Ratunek”, w ramach którego zbieraliśmy materiały opatrunkowe dla ośrodków misyjnych Fundacji Redemptoris Missio. Wracający z misji wolontariusze Fundacji i sami misjonarze piszą listy z prośbami o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. W surowych warunkach życia nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. Dzięki zebranym przez nas bandażom i plastrom podopieczni misji otrzymają podstawową opiekę medyczną.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obie zbiórki i wsparli nasze zimowe akcje.

Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat ZIMOWE AKCJE WOLONTARIUSZY