SUPERGRATKA, CZYLI MUZYCZNA PODRÓŻ DLA BABCI I DZIADKA

        Około 150 babć i dziadków przedszkolaków i najmłodszych uczniów klas I – III zechciało przyjąć zaproszenie od swoich wnucząt, aby wspólnie uczcić to wyjątkowe święto – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Trzeba przyznać, że uczniowie przygotowali dla swoich dziadków nie lada niespodziankę, albowiem głównym punktem programu była podróż dookoła świata z tańcem i piosenką.  W ciągu godziny ,nie wydając ani grosza ze swoich emerytur nasi Goście mieli okazję odbyć wyprawę w najdalsze zakątki naszego globu, poczynając od Wielkopolski , poprzez Azję ,obie Ameryki , Afrykę , na Europie skończywszy. Przewodnikami w tej niezwykłej podróży było troje przyjaciół – Wanda, Henryk i Tadeusz ( w tych rolach : Sandra Strzelczak , Paweł Nabzdyk i Tobiasz Konieczny), którzy „w jesieni życia” postanowili nareszcie spełnić swe wielkie  marzenie . Nasi bohaterowie w ciekawy,    a  przede wszystkim lekki i zabawny sposób zaprezentowali  widzom „muzyczną geografię świata”.  Czegóż tam nie było! Romantyczny  taniec z kwiatami, klimatyczny taniec japoński czy rytmiczna zorba przeplatały się ze skocznym kazaczokiem, tańcami latynoskimi , arabskimi  czy też  pełnymi  temperamentu , gorącymi  tańcami latynoskimi i tańcami z paryskich i nowojorskich kabaretów. Nie zabrakło też popisowych „kaczuszek” w wykonaniu maluszków czy kulinarnych przystanków we Włoszech.  Podróż zwieńczył dostojny taniec wprost z wiedeńskiego dworu zatańczony w rytm wiązanki walców Johanna Straussa w wykonaniu najstarszych uczniów gimnazjum. A wszystko to okraszone pięknymi, charakterystycznymi dla danego regionu świata strojami i rekwizytami. W widowisku wzięli udział wszyscy przedszkolacy  i uczniowie klas I – III ,  a także bardzo wielu uczniów klas starszych.

        W miłej i radosnej atmosferze , przy poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców , Dostojni Goście wysłuchali okazjonalnych życzeń skierowanych do nich przez Wójta gminy Przygodzice p. Krzysztofa Rasiaka, Przewodniczącą Rady Gminy p. Janinę Wojtasiak oraz Dyrektor Szkoły p. Irenę Dymarczyk. Do życzeń dołączył się nadkomisarz Krzysztof  Kula z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., który przy okazji spotkania z Seniorami , przestrzegł przed niebezpieczeństwami grożącymi osobom starszym i samotnym ze strony oszustów ( tzw. „ metoda na wnuczka”).

     W uroczystość zaangażowanych było bardzo wielu nauczycieli, którzy przygotowali poszczególne tańce, odpowiednią scenografię oraz salę widowiskową.  Scenariusz przygotowała i nad całością czuwała p. Bogusława Górska. 

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna