Zimowe liczenie ptaków

                     

         26.01.2018 – grupa 25 uczniów  wraz z dwoma opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym zorganizowała akcję liczenia ptaków w ramach Zimowego Ptakoliczenia w okolicach Wysocka Małego oraz Wysocka Wielkiego.

      Wycieczkę przeprowadzono w piątkowe słoneczne popołudnie. Wyjątkowo liczna grupa uczniów - obserwatorów zebrała się przy szkole w Wysocku Małym, a następnie udała się w kierunku cmentarza i kościoła w Wysocku Wielkim. Najciekawsze obserwacje miały miejsce w parku w Wysocku Wielkim. Szczególnym zaangażowaniem wykazał się uczeń klasy VII Kacper Olejnik, który zlokalizował połowę z zaobserwowanych gatunków.
W sumie zaobserwowano 100 ptaków należących do 8 gatunków.
Wyniki:

  • Wróbel    -   72
  • Sierpówka   -   7
  • Kowalik   -   5
  • Sroka   -   5
  • Bogatka  -    4
  • Sójka   -   3
  • Kos   -    2
  • Gil   -   2

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna