Próbna ewakuacja

Bardzo szybko i sprawnie odbyła się zaplanowana na 24 listopada br. próbna ewakuacja przeprowadzona w naszej szkole. Zaledwie kilka minut potrzebowali wszyscy uczniowie, włącznie z przedszkolakami, nauczyciele i pracownicy szkoły, aby opuścić budynek i udać się na płytę przyszkolnego boiska. Tutaj zgodnie z regulaminem prowadzący lekcje zdali pani dyrektor raport o stanach liczbowych klas. Zasady zachowania na wypadek pożaru, bądź innych zagrożeń, dobrze są znane nauczycielom i uczniom. Temat ten realizowany jest na godzinach wychowawczych. Szkoła przygotowane ma plany ewakuacji i odpowiedni regulamin. Przeprowadzenie tego typu ćwiczeń służy przede wszystkim podwyższeniu bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły. Po zakończonych ćwiczeniach uczniowie rozeszli się do klas.

 
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności