7. edycja zimowych, pieszych wędrówek

      Za nami już siódma edycja zimowych, pieszych wędrówek po okolicy dla klas IV, V oraz VI szkoły podstawowej pod hasłem "Piesza wędrówka doda ci zdrówka". Dzięki nim mogliśmy zadbać o naszą kondycję i zdrowie w czasie zimy i oderwać się od spędzania weekendów przed komputerem. 
     Podobnie jak w ubiegłych latach podczas wędrówek największy nacisk kładliśmy na ubiór i obuwie stosowne do pogody, odpowiedni prowiant oraz nabycie umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto wędrówki miały na celu propagowanie zdrowego trybu życia poprzez długie spacery, utrzymywanie kondycji i formy zimą, integrację uczniów, spędzenie czasu na świeżym powietrzu, zwiedzenie najbliższej okolicy, oraz obserwacje przyrodnicze, a także wyznaczanie kierunków geograficznych. Opiekunowie rajdów Paweł Wróblewski, Marek Pawlicki, Arkadiusz Piasecki oraz Piotr Szkudlarek poprowadzili trzy wędrówki. I piesza wędrówka odbyła się 16 grudnia 2017 r. spod naszej szkoły do restauracji „Mexicanos” w Ostrowie przy ul. Matejki. Wzięło w niej udział 23 uczniów. Kolejna wędrówka podczas której dziewiętnaścioro uczniów wraz z opiekunami zawędrowało do restauracji „Meridien” przy ul. Witosa w Ostrowie odbyła się 27 stycznia 2018 r. Ostatnia wędrówka, która odbyła się 13 lutego 2018 r., czyli podczas ferii zimowych, prowadziła po raz pierwszy do pizzerii „Flamingo” przy ul. Wolności w Ostrowie. Wybrało się na nią dziesięcioro uczniów wraz z opiekunami.

       Jak zawsze, podczas każdej wędrówki w miejscu docelowym można było się ogrzać oraz posilić. Ostatnia wędrówka różniła się jednak od wszystkich pozostałych, ponieważ poraz pierwszy uczestnicy wzięli udział w projekcie turystyczno-krajoznawczym o nazwie „Poznajemy Ostrów Wielkopolski”. W ramach tego projektu podczas wędrówki uczniowie zwiedzali i poznawali ważne i zabytkowe w Ostrowie miejsca takie jak Stary Cmentarz, Konkatedra, Kościół NMP, Synagoga oraz kościół p.w. św. Antoniego. Mogli również robić tym obiektom zdjęcia. Zapamiętane informacje wykorzystali do uzupełnienia kart pracy, które wraz ze zrobionymi zdjęciami dostarczyli opiekunom. Efektem ich pracy będzie krótki przewodnik ze zdjęciami oraz informacjami zdobytymi przez uczniów podczas projektu.  

        Łącznie w tegorocznych wędrówkach udział wzięło 34 uczniów szkoły podstawowej z czego 4 uczniów uczestniczyło we wszystkich trzech wędrówkach. Łączna trasa wszystkich wędrówek to około 28 kilometrów. Wszystkim uczestników wędrówek życzymy zdrowia i świetnej kondycji i czekamy na nadejście wiosny.

 
Jesteś tutaj: Strona główna