Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli w ramach projektu Aktywna Tablica

       W ramach programu rządowego "Aktywna tablica", który ma na celu rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych, w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta i spotkanie nauczycieli z różnych szkół. Lekcję otwartą przygotował i przeprowadził nauczyciel języka polskiego, pan Piotr Szkudlarek, który zaproponował uczniom klasy VII utrwalenie wiadomości z lektur  z wykorzystaniem TIK. Uczniowie odczytywali kody QR, w których były zaszyfrowane polecenia zadań, a następnie dzięki aplikacji Kahoot! rywalizowali grupowo w grze dydaktycznej na temat poznanych lektur. Nietrudno odgadnąć, że taki sposób pracy na lekcji bardzo spodobał się uczniom, którzy korzystają ze smartfonów na codzień. Tym razem mieli okazję stwierdzić, że telefony komórkowe mogą służyć także do uczenia się. 

         Po zakończeniu lekcji otwartej w ramach międzyszkolnej sieci współpracy spotkali się nauczyciele - przedstawiciele wszystkich szkół gminy Przygodzice, wymieniając się doświadczeniami w zakresie wykorzystania TIK. Powstały nowe pomysły, aby dzielić się dobrymi praktykami, korzystając z pracy w chmurze, Dysku Google oraz platformie e-Twinning.

 
Jesteś tutaj: Strona główna