WARSZTATY CERAMICZNE POD KIERUNKIEM AGNIESZKI LISIAK-SKÓRKI

Trzy uczennice klasy III gimnazjum: Dominika Stodolna, Julia Kowalczyk oraz Magdalena May miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych z ostrowską rzeźbiarką Agnieszką Lisiak-Skórką, laureatką wielu nagród i wyróżnień w kraju i zagranicą. Artystka zajmuje się głównie rzeźbą i ceramiką oraz projektowaniem, fotografią artystyczną i modą. Jest autorką wielu realizacji rzeźbiarskich, jej dzieło to m.in. „Stół Burmistrza Stefana Rowińskiego” na ostrowskim rynku. Pani Agnieszka zaprosiła gimnazjalistki do swojej Pracowni Artystycznej UNIKAT po spotkaniu w IV Liceum. Wspólnie z rzeźbiarką dziewczyny wykonały piękne prace ceramiczne własnego pomysłu. W trakcie spotkania otrzymały od pani Agnieszki wiele ciekawych wskazówek, mogły obserwować pracę w pracowni artystycznej, zapoznały się także z aktualnymi pracami gospodyni. Spotkanie przyniosło wiele emocji i z pewnością pozwoliło rozwinąć zainteresowania artystyczne trzecioklasistek.

 
Jesteś tutaj: Strona główna