Nasze działanie na rzecz bezpiecznego Internetu

Czy znam zasady zachowania bezpieczeństwa w sieci?, jaki jest mój wizerunek w sieci?, jak możemy tworzyć kulturę szacunku w sieci? - na te pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie naszej szkoły w ramach projektu Bezpieczny Internet 2018. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, wychowawców oraz koordynatora projektu - Doroty Kittler uczniowie przez cały styczeń aż do 6 lutego pozyskiwali wiedzę i umiejętności informatyczne oraz uczestniczyli w konkursach wewnątrzszkolnych. Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej dzięki stronie sieciaki.pl oraz krótkim filmom rysunkowym z cyklu "Owce w sieci" uczyli się podstawowych zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu. Starsi z klasy IV i V po obejrzeniu filmów edukacyjnych "3, 2, 1 Internet" sami określali zasady bepieczeństwa w sieci i stosowania netykiety, aby następnie uczestniczyć w konkursie plastycznym. Z kolei uczniowie klasy VI i VII zastanawiali się nad swoim wizerunkiem w sieci (tu wykorzystano scenariusz zajęć projektu "Technologie z klasą") i uczestniczyli w konkursie na najlepszy plakat. Najstarsi - gimnazjaliści wykonali prezentacje multimedialne pt. "10 zasad bezpiecznego Internetu" i swoją wiedzą podzielili się z kolegami i koleżankami z klas młodszych na godzinach wychowawczych. Kulminacją projektu był dzień 6 lutego - ogłoszony Ogólnopolskim Dniem Bezpiecznego Internetu. W tym dniu w szkole zawisły plakaty, które pozyskaliśmy dzięki  zgłoszeniu inicjatywy od organizatorów - saferinternet, NASK, DDS, a wolontariusze akcji na szkolnych korytarzach przeprowadzali konkursy i quizy wiedzy o bezpiecznym internecie. Podsumowaniem projektu było wręczenie w dniu Święta Patrona Szkoły nagród za zwycięstwo w przeprowadzonych konkursach.

Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się lepszego, świadomego, bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci

 
Jesteś tutaj: Strona główna