Udział uczniów z Wysocka Małego w wycieczce po Rezerwacie Wydymacz z okazji Światowego Dnia Wody

 

                  Dnia 24 marca 2018 roku grupa kilkunastu osób wzięła udział w wycieczce po Rezerwacie Wydymacz prowadzonej przez Szymona Fritzkowskiego przedstawiciela Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu z okazji Światowego Dnia Wody.
W wycieczce uczestniczyło trzech uczniów wraz z opiekunem ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym. Podczas imprezy prowadzący omawiał zagadnienia dotyczące wód i przyrody Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, w tym Rezerwatu Wydymacz, odpowiadał na pytania uczestników. Biorący udział wyruszyli z pod Nadleśnictwa Antonin, mijali stacje edukacyjne obrazujące życie flory i fauny rezerwatu, łęgi i grądy olchowo-jesionowe, stare dęby, staw Wydymacz i zakończyli spacer przy pałacu Radziwiłłów, gdzie spotkali leśnika z puchaczem, co było dużą atrakcją dla wszystkich.

Uczestnicy z SP w Wysocku Małym:
*Uczniowie: Adam Misiek, Kamil Frąszczak, Mikołaj Szymczak.
*opiekun – nauczyciel: Marek Pawlicki

 
Jesteś tutaj: Strona główna