Czytelnicy na medal

       W czwartek 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dębnicy odbył się doroczny Gminny Konkurs Czytelniczy „Polubić czytanie” dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów : Amelia Banasiak i Michalina Wróbel z kl. 3a oraz Maja Kowalczyk i Franciszek Piskorski z kl. 3b. Ogółem w konkursie wzięło udział 22 uczniów.
       Tradycyjnie już uczestnicy musieli wykazać się wnikliwą znajomością literatury dziecięcej    w wyznaczonym obszarze. W tym roku tematem przewodnim były lektury : „O psie , który jeździł koleją” Romana Pisarskiego i „W odległym lesie. Pewnego razu w Nibylandii”
Kiki Thorpe. Dodatkowo, z racji trwającego Roku Zbigniewa Herberta, uczniowie musieli wykazać się podstawową wiedzą o życiu i twórczości tego znakomitego autora.                                         Uczestnicy konkursu zmierzyli się z obszernym testem, zawierającym szczegółowe pytania dotyczące treści obowiązkowych pozycji książkowych. Mimo wysokiego i dość wyrównanego poziomu uczestników, zmagania konkursowe dla naszych reprezentantów zakończyły się podwójnym sukcesem. Dwie uczennice klasy 3a zajęły czołowe miejsca : Michalina Wróbel – ex aequo III miejsce i Amelia Banasiak - I miejsce, która okazała się bezkonkurencyjna w tej stawce. W przerwie konkursu odbyły się warsztaty, podczas których dzieci miały okazję zapoznać się z nową techniką plastyczną i samodzielnie wykonać pracę w technice graficznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział w konkursie, a laureaci, jak na konkurs czytelniczy przystało - nagrody książkowe, które ufundowała Publiczna Biblioteka w Przygodzicach.

Do konkursu uczniów przygotowały nauczycielki Bogusława Górska i Daria Kołodziej – Gałka.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Jesteś tutaj: Strona główna