Wrocław jakiego nie znamy

       W piękny, słoneczny dzień 25 kwietnia, klasa IV wybrała sie na zaplanowaną i wyczekaną wycieczkę autokarową do Wrocławia. Uczniowie, którzy we Wrocławiu byli już na wycieczce w ZOO teraz mieli możliwość zobaczyć miasto z innej, bardzo interesującej strony. Pierwszym punktem programu były warsztaty chemiczno - fizyczne dotyczące właściwości wody w Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie "Hydropolis". Każdy z uczestników wykonał 2 doświadczenia, a na zakończenie mógł zobaczyć na własne oczy właściwości suchego lodu. Kolejnym etapem wycieczki był spacer statkiem wycieczkowym po Odrze, od przystanii ZOO do wyspy Tumskiej. Dzięki sprzyjającej aurze mogliśmy w relaksacyjnych nastrojach podziwiać Wrocław od strony rzeki.  Następnie spróbowaliśmy smacznych lodów i przeszliśmy spacerkiem przez "most zakochanych" czyli most Tumski, na którym wiszą tysiące kłódek do Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Tam wjechaliśmy na przeszło 60 - metrową wieżę, skąd podziwialiśmy panoramę Wrocławia. Dalej czekała nas nie lada atrakcja - zwiedzanie stadionu WKS Śląsk wraz z przewodnikiem. Byliśmy w szatniach zawodników, pokoju rehabilitacji i masażu, saunie, a potem mieliśmy okazję wejść na obrzeża murawy stadionu, zasiąść w folelach zawodników (bardzo zresztą wygodnych) i zobaczyć jak wyglądają loże dla VIP-ów. Zamknięto nas nawet w areszcie stadionowym tak ku przestrodze, aby zawsze być kulturalnymi kibicami. Na zakończenie wycieczki pełni wrażeń zjedliśmy posiłek oraz zrobiliśmy zakupy w Galerii Korona.
To był bardzo udany wyjazd zorganizowany przez wychowawczynię klasy IV - p. Ewę Pilarską, która wraz z p. Darią Kwapisz i Dorotą Kittler czuwały nad bezpieczeństwem uczestników. 

 
Jesteś tutaj: Strona główna