KOROWÓD ŻONKILOWY

Jak co roku, reprezentanci szkolnego wolontariatu „Wystarczy Chcieć” przy naszej szkole wzięli udział w Niedzieli Żonkilowej organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim. Wydarzenie miało miejsce 15 kwietnia i było skierowane do wszystkich, którym nie jest obojętny los chorych na nowotwory. Akcja ma na celu propagowanie idei hospicyjnej, zachęcanie do pomocy ostrowskiemu Hospicjum i jego wolontariuszom, a żółty kolor żonkili ma przypominać o niegasnącej nadziei w trudnym doświadczeniu choroby. Tegoroczna niedziela żonkilowa rozpoczęła się od wystąpienia pani Ireny Kasprzak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych, a następnie żonkilowy korowód przeszedł spod ostrowskiego ratusza do Kościoła Św. Antoniego przy ul. Raszkowskiej. Nasze wolontariuszki: Wiktoria Adamus, Magdalena Banasiak i Laura Zielezińska wraz z koordynatorkami szkolnego wolontariatu również przyłączyły się do tego marszu nadziei. Zakończeniem niedzieli żonkilowej był poczęstunek w Domu Katechetycznym oraz koncert zespołu NATAMARAN.

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat KOROWÓD ŻONKILOWY