NADMORSKA PRZYGODA W TRÓJMIEŚCIE

 

Wspólne podróżowanie to zawsze wspaniała okazja do klasowej integracji, poznawania pięknych zakątków Polski i poszerzania swoich horyzontów. Dokąd w tym roku udali się uczniowie klasy III gimnazjum? Postanowili spędzić trzy dni w północnej części naszego kraju, rozkoszując się urokami trzech nadmorskich miast: Gdańska, Gdyni i Sopotu. Tegoroczna wycieczka odbyła się w dniach 6-8 czerwca. Trzecioklasiści mieli czas zarówno na zwiedzanie miejsc związanych z historią, jak i na odpoczynek oraz korzystanie z przepięknej pogody.

Pierwszego dnia pobytu w Trójmieście, nie mogło obyć się bez wizyty na Westerplatte, gdzie pasjonujące wojenne opowieści snuł nasz przewodnik, pan Zbyszek. Pomnik Obrońców Wybrzeża, pozostałości koszar oraz Cmentarzyk Poległych Obrońców Westerplatte zrobił na wszystkich ogromne wrażenie i przypomniał niezwykle istotne wydarzenia historyczne. Następnie, z Wyspy Portowej płynęliśmy statkiem pirackim do centrum Gdańska, podziwiając piękno Zatoki Gdańskiej. W Gdańsku zobaczyliśmy m.in. Fontannę Neptuna, Kościół Mariacki, Kaplicę Królewską, Długi Targ i Złotą Bramę. Drugi dzień to wizyta w Gdyni. Poznawanie tego miasta rozpoczęliśmy od Skweru Kościuszki z Muzeum Marynarki Wojennej i ORP „Błyskawica”, zobaczyliśmy też z bliska statek-muzeum „Dar Pomorza”, a także odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie z makietą Morza Bałtyckiego i wystawami muzealnymi z zakresu oceanografii, hydrobiologii oraz akwariami z florą i fauną zarówno morską, jak i słodkowodną. Po wjeździe koleją linowo-terenową na Kamienną Górę, który pozwolił nam zobaczyć niezwykłą panoramę miasta, cała grupa skierowała się na plażę, aby korzystając z pięknej pogody zrelaksować się i podzielić wrażeniami z tego dnia. Trzeciego dnia, pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) wyruszyliśmy do Sopotu, nadmorskiego kurortu i uzdrowiska. Uczestnicy wycieczki zobaczyli słynny Krzywy Domek, a ulicą Bohaterów Monte Cassino dostali się na Sopockie Molo. To nie był jednak koniec atrakcji. Na trzecioklasistów czekał jeszcze cudowny czas odpoczynku i zabaw na sopockiej plaży, która zapraszała do podziwiania Bałtyku, spacerów nad wodą, szukania muszelek i wesołych, przyjacielskich rozmów. Wycieczka była pełna wrażeń, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, była to też ostatnia okazja, aby w klasowym gronie przeżyć kolejną przygodę.

 
Jesteś tutaj: Strona główna