Mamy boisko marzeń!

Rodzinnie, zdrowo, na sportowo. Pod takim hasłem przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym w dniu 9 czerwca odbył się Festyn Rodzinny. Spotkanie społeczności szkolnej i lokalnej zbiegło się z uroczystym otwarciem wielofunkcyjnego boiska sportowego, na które uczniowie i nauczyciele czekali wiele lat. Sama realizacja inwestycji przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Prace rozpoczęły się zimą, by już pod koniec maja obiekt został oddany do użytku. Dzięki temu szkoła wzbogaciła się nie tylko o zewnętrzne boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną, ale także 100 metrowy tor sprinterski i skocznię do skoku w dal. Wartość całego zadania wyniosła przeszło 850 tys. złotych, a część środków pozyskana została przez samorząd gminy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na uroczystość otwarcia obiektu przybyli zaproszeni goście samorządu Gminy Przygodzice: Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak, dyrektor GZEAS Barbara Duczmal, Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rekreacji Rady Gminy Przygodzice Krystian Piasecki, radna wsi Wysocko Małe Maria Balcerek, sołtysi wsi Wysocko Małe i Smardów Roman Strączkowski i Zenon Szymankiewicz oraz proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim ksiądz kanonik Jerzy Kaniewski. W obecności uczniów, nauczycieli, rodziców i społeczności lokalnej dyrektor szkoły Irena Dymarczyk podziękowała włodarzom gminy za zrealizowaną inwestycję i zapewniła, iż będzie ona w pełni wykorzystywana do rozwoju fizycznego uczniów i wspierania ich sportowych talentów. Pan Krzysztof Rasiak wraz z Janiną Wojtasiak życzyli uczniom i społeczności lokalnej, aby boisko spełniło ich oczekiwania i stało się miejscem sportowych zmagań w duchu fair play. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia boiska. Wywołało to wielki aplauz dzieci i młodzieży, którzy pokazali swoje umiejętności gimnastyczno – sportowe w krótkiej części artystycznej. Nie obyło się bez symboli narodowych w postaci 100 balonów wypuszczonych przez młodych ludzi do nieba z okazji 100 - lecia niepodległości ojczyzny.

Część oficjalna była początkiem prawdziwie spontanicznego, miłego spotkania dzieci i młodzieży tut. szkoły, ich rodziców i nauczycieli oraz mieszkańców wsi. W części biesiadnej odbył się pokaz sportów walki MMA z mistrzem Europy, absolwentem szkoły – Kamilem Kraską, uczniowie mogli korzystać z zabaw na dmuchanym zamku, uczestniczyli w licznych konkurencjach sportowych, grze w bingo, malowaniu twarzy, mogli również spróbować jazdy na kucyku. Niemałą atrakcją była loteria fantowa z główną nagrodą – basenem ogrodowym stelażowym. Rada Rodziców zafundowała dla wszystkich gości pyszny placek i kiełbaski z grilla, a dla dzieci lody i napoje. Liczne atrakcje, jak również wspaniała aura pozwoliły przybyłym gościom bawić się do późnych godzin wieczornych, a uczniom wykorzystać boisko sportowe do gier zespołowych także przy sztucznym oświetleniu. Z pewnością był to udany czas spędzony rodzinnie, zdrowo i na sportowo!

 
Jesteś tutaj: Strona główna