Wakacyjne wojaże rozpoczęte!

     Już kilka dni po zakończeniu roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wyruszyli na turystyczne szlaki. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym, pozyskanym środkom na realizację projektu ,,Mała Polska –Wielkopolska”, 28 czerwca 30 – osobowa grupa szkolnych turystów wyruszyła na wycieczkę do Gołuchowa. Wędrówkę rozpoczęto od odwiedzin w zagrodzie żubrów i koników  polskich. Uczniowie z uwagą obserwowali również sarenki, rodzinkę dzików oraz daniele, a w gołuchowskim parku podziwiali dzięcioły, wiewiórki, oryginalne rośliny, drzewa i krzewy.

     Następnie zwiedzili zamek. Dawna rezydencja Leszczyńskich, odrestaurowana przez kolejnych właścicieli Izabelę ( z Czartoryskich) i Jana Działyńskich stała się perełką architektoniczną. Architekci, rzeźbiarze i malarze sprowadzeni z Francji przywrócili budowli świetność. W odbudowanym zamku Izabela Czartoryska umieściła gromadzone przez siebie i małżonka kolekcje grafik, dzieła sztuki, zbiory ceramiki antycznej, które można oglądać do dzisiaj. Uczniowie z wielką uwagą słuchali opowieści pani przewodnik, podziwiali zgromadzone eksponaty i wędrowali po gołuchowskich komnatach. Kolejnym punktem wędrówki było spotkanie w Muzeum Leśnictwa. Pod  kierunkiem nauczyciela przyrody     p. Marka Pawlickiego uczniowie zgłębiali wiedzę na temat leśnictwa i świata przyrody, oglądając nie tylko eksponaty muzealne , ale także korzystając z zasobów nowoczesnego, interaktywnego muzeum. Następnie grupa powędrowała do największego w Wielkopolsce, szóstego co do wielkości w Polsce, głazu narzutowego, który znalazł się w tym miejscu za sprawą lądolodu skandynawskiego. Dzieci poznały nie tylko legendy związane z tzw. Kamieniem św. Jadwigi, ale spróbowały także wspólnie objąć ten olbrzymi głaz , którego obwód wynosi 22 metry. W czasie wycieczki nie zabrakło oczywiście czasu na odpoczynek i pobyt w Mc Donald’s. Późnym popołudniem młodzi turyści zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do domu. O bezpieczne i atrakcyjne spędzenie wakacyjnego wyjazdu zadbali pani Urszula Leśna – prezes Stowarzyszenia, nauczyciele i członkowie Stowarzyszenia pan Marek Pawlicki, pani Iwona Grobelna i dyrektor szkoły Irena Dymarczyk.

 
Jesteś tutaj: Strona główna