Uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły w Wysocku Małym na 57. rajdzie Jesień Chopinowska

      Dnia 9 września 2018 roku grupa 17 osób: uczniów, nauczycieli i absolwentów szkoły z Wysocka Małego wzięła udział w kolejnej edycji rajdu Jesień Chopinowska z metą przy Nadleśnictwie Antoninie. Trasa, którą przebyto na rowerach wiodła przez: Przygodzice, Górecznik (miał tam miejsce  postój), Dębnicę, Kociembę do Antonina. Podczas odpoczynków obserwowano florę i faunę głównie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy ze szczególnym uwzględnieniem ptactwa pobliskich stawów. Poza tym nauczyciele wdrażali uczniów do przestrzegania zasad ruchu drogowego.
      Jednym z głównych celów rajdu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na mecie czekały na wszystkich liczne atrakcje: piknik z grochówką, możliwość wzięcia udziału w koncercie Trio Music Movies w parku Nadleśnictwa Antonin, różne konkursy i inne.
Po południu wszyscy zadowoleni wrócili do Wysocka Małego.

 
Jesteś tutaj: Strona główna Projekty Edukcja dla Doliny Baryczy Uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły w Wysocku Małym na 57. rajdzie Jesień Chopinowska