Kolejny rok z programem Edukacja dla Doliny Baryczy

          Program "Edukacja dla Doliny Baryczy" to innowacyjne i systemowe działanie skierowane do nauczycieli i uczniów z zakresu edukacji regionalnej, przyrodniczej oraz przeciwdziałania zmianom klimatu. Działaniami Programu objętych jest 13 000 uczniów z Doliny Baryczy (więcej na www.edukacja.barycz.pl). W nowym roku szkolnym nasze działania rozpoczęliśmy od udziału nauczycieli w IV Forum Edukacyjnym pt: "Uczymy dla klimatu". Dzięki panelom szkoleniowo - dyskusyjnym uczestniczyliśmy w rozmowach o zanieczyszczeniu powietrza, świadomych zakupach, gospodarce odpadami. Prelegentami wyzwań edukacyjnych dotyczących zmian klimatycznych byli: Zofia Pietryka - ze Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Ekoligicznej, dr Hanna Schudy - Dolnośląski Alarm Smogowy, Irena Krukowska - Szopa, Fundacja Ekologiczna "Zielona Akcja" oraz Emilia Chmura z gospdarstwa rolnego. Spotkania te z pewnością zaowocują ciekawymi zajęciami i projektami w naszej szkole.

 
Jesteś tutaj: Strona główna