Spacer historyczno - przyrodniczy

 

W roku 100 - lecia odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły wyznaczyli sobie za zadanie poznanie historii powstańców wielkopolskich i bohaterów II wojny światowej. Dlatego też klasy IV, VII i VIII udały się na cmenatrz w Wysocku Wielkim, aby odszukać mogiły bohaterów i pochylić się nad ich osobistą tragedią i przeszłością naszej ojczyzny. W zadumie i ciszy zapalili znicze na grobach zasłużonych oraz wysłuchali historii o bohaterach, którzy oddali życie za Polskę. Ponadto klasy czwarte wykorzystały również spacer na poznawanie środowiska przyrodniczego. Uczniowie obserwowali ptaki, drzewa i pola, rozwiązywali zagadki przyrodnicze i wypełniali karty pracy. W ten sposób wzbogacili swoją wiedzę o Małej Ojczyźnie. 

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna