WOLONTARIUSZE SADZĄ ŻONKILE

W środę, 3 października członkowie Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć” po raz kolejny wzięli udział w akcji Sadzenie Żonkili na Polach Nadziei. Akcja propaguje wsparcie dla osób nieuleczalnie chorych, a jej organizatorami byli, jak co roku, wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim. Wśród wolontariuszy Hospicjum, którzy odwiedzili naszą szkołę w tym dniu, była Pani Prezes Irena Kasprzak, która opowiedziała dzieciom i młodzieży o znaczeniu sadzenia żonkilowych pól, przypomniała historię powstania wolontariatu hospicyjnego i podkreśliła wartość nadziei w życiu chorego człowieka. Szkolni wolontariusze, wsłuchując się w jej opowieści, mogli zastanowić się nad siłą nadziei i docenić pracę w hospicjach na rzecz cierpiących i potrzebujących stałej opieki. Rabata żonkilowa założona przy naszej szkole ma przypominać tę ideę oraz wartość wspólnej pracy na rzecz innych, tak jak wspólnie sadziliśmy cebulki żonkilowe.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat WOLONTARIUSZE SADZĄ ŻONKILE