Z wizytą u wieszcza w Śmiełowie

  

2 października uczniowie klas od IV-VIII szkoły podstawowej oraz klasa III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Wszystkie klasy były oprowadzane po muzeum przez panią przewodnik. Podczas zwiedzania uczniowie dowiedzieli się m. in. kiedy Mickiewicz przebywał w Wielkopolsce, dlaczego nie brał udziału w powstaniu listopadowym oraz poznali miłości wieszcza, oglądali pamiątki takie jak: pierwsze wydania dzieł, plakaty promujące ich inscenizację oraz osobiste drobiazgi, jak sztućce, czy portfel. Każda klasa uczestniczyła również w lekcji muzealnej, podczas której po krótkim wstępie teoretycznym, uczniowie rozwiązywali zadania związane z życiem i twórczością Mickiewicza.

Uczniom bardzo podobało się takie połączenie lekcji historii i języka polskiego.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna