Dla Niepodległej

 

        SETKA NA 100-LECIE – to sportowa inicjatywa podjęta przez uczniów naszej szkoły dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości. Działanie pod patronatem Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół”, z którym szkoła współpracuje od kilku lat, to kolejne przedsięwzięcie realizowanego przez szkołę projektu ,,Godność, Wolność, Niepodległość”. Do bicia rekordu uczniowie przygotowywali się w czasie zajęć pozalekcyjnych i lekcji z wychowania fizycznego. 26 października o godz.11.00 setka uczniów z klas II- VIII i III gimnazjum zebrała się w sali gimnastycznej. Dominujące biało-czerwone stroje gimnastyczne dziewcząt i chłopców oraz niecodzienni goście świadczyły o wyjątkowym charakterze zajęć. Przed rozpoczęciem bicia rekordu Prezes Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół’’ dh Krzysztof Portasiak przybliżył młodym sportowcom idee Towarzystwa w okresie międzywojennym, podkreślając patriotyczny charakter działalności. Zgodnie z mottem organizacji ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch” o godz.11.10 rozpoczęto bicie szkolnego rekordu. 100-osobowa grupa przez 20 minut pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego wykonywała intensywne ćwiczenia gimnastyczne. Na poprawnością sportowych zmagań czuwała także sekretarz Towarzystwa pani Maria Krajewska. Komisja stwierdziłą , że rekord został pobity i wydarzenie wpisano do Księgi Rekordów ,,Guinnessa” Sokoła.

 

Jak podkreślił dh Krzysztof Portasiak, to bardzo cenna inicjatywa i na pewno pozostanie w pamięci społeczności uczniowskiej na długie lata, zawsze kojarzona z piękną rocznicą, po prostu rekord dla Ojczyzny.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna