Wycieczka do Londynu, Windsoru i Oxfordu!

W dniach 21-26 października 2018 uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz gimnazjum brali udział w niezapomnianej przygodzie na ziemi brytyjskiej. Wycieczka do stolicy Wielkiej Brytanii oraz do Windsoru i Oxfordu została zorganizowana wspólnie z IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Program wycieczki obejmował wiele atrakcji. Pierwszym przeżyciem dla uczestników był przejazd Eurotunelem pod kanałem La Manche. Pomimo długiej podróży autokarem nikomu nie zabrakło sił aby ruszyć na podbój miasta. Spacer wzdłuż Tamizy rozpoczęto od London Bridge, Katedry Southwark i Teatru Szekspirowskiego. Mostem Millenium Bridge uczestnicy przeszli do Katedry Św. Pawła. Kolejne dni również obfitowały w bogate wydarzenia. Obserwacja zmiany warty pod Buckingham Palace, spacer przez St. James’s Park który doprowadził grupę pod gmach Opactwa Westminsterskiego oraz Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em. Ulicą Whitehall dotarliśmy do Trafalgar Square. Nie można było pominąć siedziby premiera 10 Downing Street oraz Stajni Królewskich. Byliśmy również zachwyceni słuchając historii o Tower of London, czy obserwując rozpoznawalny na całym świecie most zwodzony Tower Bridge. Rejs po Tamizie pozwolił utrwalić w pamięci poznane miejsca, tak samo jak przejażdżka mierzącą 135 metrów karuzelą zwaną London Eye. Dalszy pobyt to takie punkty programu jak Piccadilly Circus, Leicester Square i China Town.

Niepowtarzalny klimat miała wizyta w letniej rezydencji królewskiej w Windsorze. To urokliwie położone, ulubione miejsce brytyjskiej królowej Elżbiety II, którego przepiękne zamkowe wnętrza zapoznawały nas ze zwyczajami i charakterem rodziny królewskiej. Miasteczko uniwersyteckie Oxford również oczarowało uczestników naszej wycieczki. Wizyta w Christ Church College oraz zwiedzanie miasta miały wyjątkowy charakter.

Angielską przygodę zakończyliśmy odwiedzając dzielnicę drapaczy chmur Canary Wharf, z której szlak wiódł już do Greenwich, gdzie przebiega południk „0”. W każdym z tych miejsc nasz przewodnik londyński, pan Kuba, snuł pasjonujące opowieści, aby wszystkim przybliżyć historię i kulturę tego wyjątkowego kraju, jakim jest Wielka Brytania.

Przez kilka dni przyglądaliśmy się życiu jednego z największych miast na świecie, uczniowie mogli wykorzystać swoje umiejętności językowe i z bliska podziwiać miejsca, o których uczyli się na lekcjach języka angielskiego. Cała przygoda okazała się wspaniałą lekcją językowo-kulturową, którą uczestnicy na pewno zapamiętają na bardzo długo.

W trakcie wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Justyna Perz i Daria Kołodziej-Gałka. Dziękujemy bardzo p. Karolinie Halczuk, p. Maciejowi Brzykcemu oraz licealistom z Ostrowa Wielkopolskiego za mnóstwo wspólnych przeżyć i wspaniałą atmosferę wyjazdu.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna