„ZAPAL ŚWIATEŁKO” – JESIENNA AKCJA SZKOLNYCH WOLONTARIUSZY

       

Pamięć o zmarłych i refleksja nad przemijaniem ludzkiego życia to tematy, do których wracamy jesienią w sposób szczególny. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” po raz kolejny zorganizował w naszej szkole zbiórkę zniczy, aby następnie udać się na cmentarz w Wysocku Wielkim i zapalić światełka na opuszczonych lub zaniedbanych grobach. Tegoroczna akcja miała miejsce w piątek, 9 listopada, a wzięło w niej udział 22 uczniów z klas: 4a, 7 i III gimnazjum. Jak co roku, odwiedziliśmy również mogiły pochowanych na naszym cmentarzu powstańców. Ofiarowana przez młodzież modlitwa, refleksja i zapalone znicze, które rozświetliły zaniedbane nagrobki, to symbol ich pamięci o spoczywających w nich zmarłych. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji akcji i wszystkie przyniesione znicze. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Iwona Grobelna i p. Justyna Perz.


 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat „ZAPAL ŚWIATEŁKO” – JESIENNA AKCJA SZKOLNYCH WOLONTARIUSZY